توضیحات لازم جراحی زیبایی بینی | جراحی زیبایی بینی، عمل زیبایی بینی، بینی گوشتی، بینی استخوانی، عمل طبیعی بینی

کلمه رینو Rhino به معنای بینی، پلاستی به معنای شکل دادن و اصلاح عیوب بینی است ، پس رینوپلاستی به معنای اصلاح و شکل دادن بهتر بینی است که بیشتر از آن بعنوان جراحی زیبایی بینی تعبیر می شود .
کسانی که دچار بد شکلی بینی ، اعم از بزرگی بینی ،عدم تقارن در بینی و یا حتی عدم تناسب بینی با صورت هستند ، می توانند تحت این عمل جراحی قراربگیرند.
جراحی زیبایی بینی به معنای کوچک کردن بینی نیست ، بلکه به معنای رفع عیوب ظاهری بینی و متناسب کردن بینی با اعضای دیگر صورت می باشد.
در واقع هر بینی را باید متناسب همان صورت تحت عمل جراحی قرارداد تا بینی در آن صورت شیک به نظر آید و بهتر است در عین حالیکه عیوب بینی برطرف میشود،یعنی قوز برداشته شود، میزان جلوآمدگی و پایین افتادن نوک بینی اصلاح شود ولی بینی عمل شده به نظر نیاید و عمل جراحی به نحوی باشد که تنفس طبیعی بیمار، بویایی و تکلم وی حفظ شود.
برای رسیدن به این هدف عواملی غیراز بینی یعنی وضعیت پوست بیمار، وضعیت چانه و گونه ها ،غبغب و سایر قسمت های صورت نیز باید بررسی شود.
جهت عمل جراحی پلاستیک بینی روشهای متعددی وجود دارد و هر جراح روش موفق و موردعلاقه خود را پیش میگیرد و بیمار حق دارد اطلاعات جامع و کاملی پیرامون عمل زیبایی بینی و جراحی و نتایج و مشکلات آن بدست آورد به طوری که سلامت وی مورد تهدید قرار نگیرد و بهترین نتیجه را از عمل جراحی بدست آورد.
نتیجه ی یک عمل جراحی زیبایی بینی به سه عامل بستگی دارد:
- اول:توقعات بیمار که تاثیر این عامل بستگی به وجود و یا عدم وجود وسواس ،اضطراب و افسردگی دارد.
- دوم:میزان مهارت جراح
- سوم:میزان پاسـخی که با توجه به ضخامت پوست ، قوام غضروف ها ، وجود یا عدم وجود کجی و دفورمیتیهااز عمل جراحی می توان داشت.
به همین جهت توصیه می شود بیمار قبل از عمل جراحی ابتداً آمال وآرزوهای خود را واقعی نموده و معایب و محاسن عمل را بررسی کند.
در مورد مراقبت پس از عمل جراحی باید متذکر شویم که بطور معمول 5-6 ساعت پس از عمل بیمار می توانداز بیمارستان یا کلينیک مرخص شود . درد چندان زیاد نیست و در صورت درد خفیف، میتوان از استامینوفن استفاده نمود.
تورم معمولا در 2-3 روز ابتدایی پس از عمل جراحی وجود دارد که البته این میزان از فردی به فرددیگر متغیر است ولی جایی از نگرانی وجود ندارد.
تنها نکته ای که بیمار طی این روزهای ابتدایی باید دقت کند از وارد شدن ضربه به بینی خودداری نماید.
ولی طرز راه رفتن بیمار ، وضعیت قرارگرفتن سر ، چگونگی غذا خوردن ، خندیدن و گریه کردن بیمار ، پایین یا بالا گرفتن سر ،عواملی نیستند که بتوانند در نتیجه عمل جراحی تاثيري داشته باشند.
استحمام و شست و شوی سر و صورت و بدن هیچ محدودیتی ندارد و فعالیت های معمول زندگی را در روز دوم تاسوم بعد عمل جراحی می توان شروع نمود.
در جراحی زیبایی بینی نیازی به گذاشتن تا مپون داخل بینی وجود ندارد و بیمار به استثناء روز اول ودوم بعد از عمل جراحی که کیپی در بینی را احساس می کند ،بعد از آ ن می تواند با استفاده از قطره های بینی تنفس معمولی داشته با شد.
بیمار در روز 8-7 بعد از عمل جهت اولین ویزیت به مطب مراجعه می نماید و در این ویزیت اسپلینت(splint)روی برداشته می شود.
بعد از برداشتن اسپلینت، بینی معمولا کمی تورم خواهد داشت، که طی روزها و هفته ها ی آینده این مشکلات بهبود می یابد.
گاهی مواقع بالخصوص در بینی های گوشتی این تورم می تواند تا شش ماه وجود داشته باشد.
بیمار بعد از دو هفته پس از عمل جراحی نیازی به چسب زدن ندارد زیرا چسب هیچ کمکی به روند بهبودی بینی نخواهد کرد.
معمولا نتیجه نهایی بیمار طی مدت شش ماه پس از عمل جراحی و یا حتی گاهی طی هجده ماه پس از عمل جراحی مشخص خوا هد شد.
 

کلمات کلیدی

عمل زیبایی بینی , جراحی زیبایی بینی , جراحی بینی ,

آدرس مطب  : تهران ، خیابان بهشتی (عباس آباد) ، نرسیده به چهار راه اندیشه ، پلاک 19، برج زرین ، طبقه سوم ، واحد 2   (فقط روزهای یکشنبه و چهارشنبه)     

تلفن : 88505445     ---     09375351819 (شماره تماس تلگرامی)    ---    برای پیوستن به کانال تلگرام اینجا کلیک کنید